Greitųjų siuntų tarnybos VENIPAK pajamų ir siuntų didėjimas 2018 – tųjų metų pirmąjį pusmetį buvo didžiausias tarp visų rinkos dalyvių. Bendrovė nurodo, kad trijose Baltijos šalyse pajamos augo  32 procentais, o siuntų skaičius padidėjo net 25 proc.

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) skelbiami duomenys nurodo, kad visa pašto paslaugų ir siuntų rinka per paskutinį ketvirtį augo 16,4 procentais.

VENIPAK generalinis direktorius Justas Šablinskas teigia, kad toks ženklus įmonės augimas – naujovių visose darbo grandyse įdiegimo rezultatas.

„Prie tokio ženklaus augimo prisideda daug veiksnių – auganti e-prekyba, nes matome, kad vis didesnė dalis žmonių perka internetu ir šalių viduje vykstanti prekyba didina visų siuntų bendrovių apimtis. Kitas dalykas – tiek savo sandėliuose, tiek kitose visos darbo grandinės dalyse įdiegėme naujas technologijas, kurios žymiai efektyvina darbą, todėl galime aptarnauti daug didesnį kiekį siuntų“, – sako J. Šablinskas.

VENIPAK pajamos Lietuvoje lyginant su 2017 – tųjų pirmuoju pusmečiu augo 27 proc., Latvijoje pajamos didėjo 37 proc., Estijoje užfiksuotas didžiausias – 59 proc. pajamų augimas.

„Labai džiaugiamės pasiekimais Estijoje. Visgi ten rinka yra specifinė ir ne tokia, kaip Lietuvoje ar Latvijoje. Ten yra labai stipri valstybinė pašto bendrovė, todėl toks ženklus augimas įrodo, kad klientai vis labiau pasitiki mumis. Tikimės, kad ir antrąjį 2018 – tųjų pusmetį šios tendencijos išliks ir netolimoje ateityje Estijoje turėsime ženklią rinkos dalį“, – sako J. Šablinskas.

„Per paskutinius kelerius metus daug investavome Estijoje – į komandą pasikvietėme aukštos kvalifikacijos specialistus, daug dirbome su vietos įmonėmis ir plėtėme klientų ratą. Žinoma, daug investavome bendrai į infrastruktūrą ir pačios įmonės kokybinį augimą, o dabar jau galime džiaugtis puikiais rezultatais“, – teigia J. Šablinskas

Visos grupės siuntų skaičius didėjo nuo 2 iki 2,6 mln. siuntų per 6 mėnesiu laikotarpį. Didžiausias augimas fiksuotas Estijoje – siuntų skaičius didėjo net 87 proc. (nuo 95 iki 177 tūkst. siuntų). Lietuvoje siuntų skaičius augo 20 proc., Latvijoje – 32 proc.