2018 – tųjų metų viduryje bendradarbiavimo sutaratį su „Lufthansa Cargo“ pasirašiusios vienos didžiausių greitųjų siuntų tarnyba „Venipak“  vadovas Justas Šablinskas teigia, kad darbas su Vokietijos oro linijomis duoda norimus rezultatus – siuntų siuntimo iš Estijos ir Baltijos šalių į JAV paslaugos apimtys auga sparčiau nei tikėtasi.

„Plečiame savo paslaugų spektrą ir klientams pradėjome siūlyti siuntų gabenimą iš Estijos į Jungtines Amerikos Valstijas už ypač žemą kainą. Tam reikėjo rasti patikimą partnerį. „Lufthansa Cargo“ geriausiai atitiko mūsų poreikius ir po beveik metų darbo matome puikius rezultatus – per metus siuntų kiekis iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos į JAV per mūsų kurjerių tarnybą išaugo beveik trigubai“, – sako J. Šablinskas.

„JAV rinka Estijos prekėms vis labiau atsiveria, todėl matome Estijos verslo poreikį greitai ir patikimai gabenti prekes ir produktus į šią šalį. Ir greičiausias būdas – oro transportavimas. Mūsų paslauga leidžia siuntinį iš bet kurio Estijos kampelio nusiųsti į JAV per mažiau nei 8 dienas“, – sako J. Šablinskas.

Bendrovės vadovas sako, kad ypač populiarėja smulkių siuntų siuntimas ir tam didelę įtaką daro elektroninė prekyba: „Natūralu, kad augant elektroninei prekybai iškyla vis daugiau logistinių iššūkių – kaip greitai ir patikimai nugabenti prekę iš Talino į kokį nors JAV miestą. Nusprendėme, kad oro transportas yra geriausias sprendimas“.

Prekyba tarp Estijos ir JAV kiekvienais metais auga. 2018 m. prekių apyvarta tarp šių šalių siekė 1,3 mlrd. eurų. Prekių ir paslaugų iš JAV į Estiją iškeliavo už 1 mlrd. eurų, iš Estijos į JAV – 300 mln. eurų.

Vokietijos bendrovėje „Lufthansa Cargo“ gabena siuntas į daugiau kaip 100 pasaulio šalių bei kiekvienais metais transportuoja po 1,6 mln. tonų krovinių.