Estijoje veiklą vystanti tarptautinė siuntų pervežimo kompanija „Venipak“ artimiausiu metu planuoja diegti ne vieną naujovę tiek Estijoje, tiek ir kitose šalyse. „Venipak“ grupės vadovas Andrius Balandis sakė tikintis, kad per kelis metus investicijos Estijoje – atsipirks. 

Profesionalių darbuotojų poreikis

A.Balandžio teigimu, formuojant „Venipak“ įmonės Estijoje komandą, didelis dėmesys buvo skiriamas profesionalumui ir motyvacijai. Anot įmonės vadovo, atlyginimas jau nėra vienintelė motyvacinė priemonė, kuri lemia darbuotojo apsisprendimą renkantis darbovietę.

Šiuo metu „Venipak“ įmonei Estijoje vadovaujantis Rodion Poder turi daugiau kaip dešimties metų patirtį dirbant tarptautinėse siuntų kompanijose. R.Poder „FedEx Express“ vadovas Estijoje bei dirbo įvairiose bendrovėse Rusijoje, Kinijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Nuo liepos mėnesio „Venipak“ komandą papildė naujas logistikos vadovas dirbęs Švedijos pašto vadovybėje Estijoje. „Venipak“ Estijai vadovas R.Poder teigia, nauajsis logistikos vadovas turi daug patirties dirbant su Skandinavijos rinka: Man ypač smagu, kad mūsų komandą papildė toks profesionalus darbuotojas, kuris bus puikus pagalbininkas užtikrinant efektyvų įmonės darbą“.

R.Poder teigia, kad naujo logistikos direktoriaus atėjimas į „Venipak“ komandą Estijoje pagreitins bendrovės planus plėsti veiklą Suomijoje: „Naujasis logistikos vadovas puikiai išmano visus procesus, kaip siuntos keliauja iš Estijos į Skandinavijos šalis. Mums tai ypač svarbu, kadangi jau netolimoje ateityje planuojame plėtrą būtent Suomijoje“.

Remiantis Estijos statistikos biuro duomenimis, 2013 metais 16 proc. viso Estijos eksporto buvo į Suomiją (daugiausia produkcijos – 17 proc. eksportuojama į Švediją).

Šiuo metu „Venipak“ grupė bendradarbiauja su keliomis siuntų tarnybomis Suomijoje ir savo klientams gali pasiūlyti galimybę siųsti prekes tiesiai į Suomiją. 

Investicijos į technologijos

Kalbėdamas apie „Venipak“ grupės planus Estijoje, bendrovės atstovas  neslėpė, kad jau rudenį bus pradedama diegti analogo regione neturinti siuntų stebėjimo sistema.

„Nuo rudenio pasiūlysime paslaugą, kai siuntėjas galės gauti ne tik patvirtinimą, kad siunta sėkmingai pristatyta, bet iškart gaus ir pasirašiusio žmogaus parašo kopiją. Kita svarbi naujovė – nuo spalio mėnesio visose Baltijos šalyse „Venipak“ įdiegs paslaugą, kuri leis siuntėjui realiu laiku matyti, kur yra jo siunta.“, – kalbėjo R.Poder.

Estijos įmonės vadovas teigia, kad šios naujovės ypač aktualios elektroninę prekybą vykdančioms bendrovėms, kadangi pardavėjai galės matyti, kur yra jų prekė. Venipak klientai realiu laiku žemėlapyje matys, kaip juda jų siuntinys pas gavėją bei už kiek laiko pasieks adresatą.

Panašios siuntų  sekimo technologijos yra naudojamos Didžiojoj Britanijoje, Airijoje ir Vokietijoje. Siuntų sekimo diegimas Baltijos šalyse „Venipak“ grupei kainavo daugiau kaip pusę milijono eurų.  

Investicijos atnaujinant automobilių parką bei infrastruktūrą

Per ateinančius dvejus metus „Venipak“ grupė žada atnaujinti daugiau kaip pusę savo automobilių parko Baltijos valstybėse.

„Siuntų versle labai svarbus tikslumas ir patikimumas. „Venipak“ grupė atnaujindama automobilių parką siekia, kad siuntos adresatą pasiektų laiku ir nesusidurtume su jokiais nesklandumais. Kitas svarbus šios investicijos tikslas – įvaizdis. Mūsų kurjeriams tenka tiesiogiai bendrauti su prekių, kurias gabename, pirkėjais, natūralu, kad tiek darbuotojai, tiek ir transportas turi būti aukščiausio lygio.“,  – sakė „Venipak“ vadovas Estijoje R.Poder.

2014 metų gegužės mėnesį Latvijos mieste Daugpilyje „Venipak“ atidarė naują siuntų terminalą,  sukurdama naujas darbo vietas. „Venipak“ vadovas Estijoje sako, kad naujas terminalas užtikrins greitą siuntų pristatymą tarp Baltijos šalių, o ateityje ir visoje Rytų Europoje bei Skandinavijoje.

„Venipak“ grupė sėkmingai plečia savo tinklą tiek kurdami naujus terminalus, tiek plėsdami partnerių ratą Rytų Europoje. Norime tapti patikimu partneriu daugeliui bendrovių Europoje, todėl siekiame, kad siuntos tarp Rytų ir Centrinės Europos sostinių ir į Skandinavijos šalis keliautų greičiau nei per parą“, – sakė „Venipak“ Estijoje vadovas R.Poder.