Europos Sąjungos (ES) vadovai sutiko atidėti Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES terminą, tačiau ir toliau išlieka tikimybė, kad spalio 31 dieną Britanija Europos Sąjungą paliks be jokio susitarimo, tokiu būdu stipriai apsunkindama prekybą su kitomis šalimis.

Kaip pasiruošti „Brexit” ?

Jei Britanija iš ES išstos be susitarimo, tolimesnė prekyba su šia šalimi turės vykti pagal Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisykles – įsigalios tokie patys reikalavimai, kaip ir prekėms iš trečiųjų šalių, įskaitant muitinės procedūrų įforminimą ir rinkliavas.

Britanijai ES palikus be susitarimo, ekonominės veiklos vykdytojų registracijos ir identifikavimo (EORI) kodas bus privalomas. Todėl, jei iki šiol prekes į Britaniją siuntėte be kodo, rekomenduojame jį kaip įmanoma greičiau užregistruoti atitinkamos institucijos svetainėje, kitu atveju rizikuojate sulaukti papildomų išlaidų ar vėlavimo. Valstybinėms mokesčių institucijoms reikės šio numerio, kad jos galėtų administruoti muito mokesčių už importuojamas ar eksportuojamas prekes surinkimą.

Jei Britanija iš ES išstos be susitarimo, kiekvieną siuntą į JK taip privalės lydėti komercinė sąskaita. Norint išvengti siuntų vėlavimo, teisingai paruošti sąskaitą bus ypač svarbu. Venipak nepriims siuntų į JK be tinkamai ir teisingai paruoštų lydinčių dokumentų.

Trumpa „Brexit” atmintinė  

Eksportuojant prekes ir siunčiant siuntas į Britaniją bus reikalingi šie dokumentai:

  • EORI kodas
  • Sąskaitą faktūra (kartu su siunčiamomis prekėmis)
  • Muitinės tarpininkavimo sutartis

Importuojant prekes ir gaunant siuntas iš Britanijos bus reikalingi šie dokumentai:

  • Sąskaita faktūrą iš siuntėjo
  • Gavėjo užpildytas klausimynas (pagal atkirą muitinės reikalavimą)

Jei turite papildomų klausimų, susijusių su Jūsų prekių siuntimu ar prekių gavimu iš Didžiosios Britanijos po „Brexit”, rekomenduojame kreiptis į mūsų konsultantus.