Greitųjų siuntų bendrovė „Venipak“ metų pradžioje įregistravo įmonę Vokietijoje. Bendrovės Tarptautinės plėtros vadovas Kristijonas Dunauskas sako, kad plėtra Vokietijoje – ilgai planuotas strateginis žingsnis.

„Daug metų dirbome siekdami klientams Baltijos šalyse ir Lenkijoje pasiūlyti aukščiausios kokybės paslaugas, todėl plėtra Vokietijoje yra natūralus žingsnis. Stebime vis didėjančias siuntų apimtis į Vokietiją ir iš jos į Baltijos šalis, todėl nusprendėme jau šiais metais atidaryti savo atstovybę Frankfurte“, — sako K. Dunauskas.

„Atstovybė rūpinsis siuntų logistika Vokietijoje. Tai reiškia, kad mūsų klientai galės kreiptis tiesiai į mus Vokietijoje, jeigu jiems kils klausimų ar iškils nesklandumai su siuntų pristatymais ar atsiėmimu“, — sako K. Dunauskas.

„Venipak“ atstovas teigia, kad atidarius savo biurą Vokietijoje siuntos iš bet kurios Baltijos šalies į šią valstybę keliaus daug greičiau: „Tai susiję su keliais dalykais – praėjusiais metais pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su „Lufthansa“, dėl to galime aptarnauti daug daugiau siuntų ir jas pristatyti į bet kurią Vokietijos dalį daug greičiau“, — sako K. Dunauskas.

Vokietijos ekonomika pastaruosius penkis metus buvo viena sparčiausiai augusių Europoje. Remiantis Lietuvos banko duomenimis, nuo 2016 m. Lietuvos eksportas į Vokietiją išaugo beveik du kartus.

2016 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvos eksportas į Vokietiją sudarė 181 mln. eurų, tuo tarpu 2018 m. paskutinį ketvirtį siekė jau 330 milijonus eurų. Importuojamų prekių suma paskutinį ketvirtį siekė 94 milijonus eurų.

Vokietija yra stambiausia ekonomika visoje Europoje bei yra ketvirta pagal dydį visame pasaulyje. Vokietijos bendrasis vidaus produktas sudaro 3,9 trilijonus eurų ir planuojama, kad 2019 m. jos ekonomika augs 1,5 procento.

„Vokietiją laikome viena iš svarbiausių mūsų plėtros krypčių. Matome, kad tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys vis daugiau siunčia ir gauna siuntų iš Vokietijos. Tai susiję su didmenine prekyba tarp Vokietijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendrovių bei elektroninės prekybos populiarėjimu“, — sako K. Dunauskas.

Vokietija šiuo metu yra viena iš pagrindinių investicijos krypčių daugeliui tarptautinių benrovių: „Vokietijoje veikia beveik visos didžiosios bendrovės, todėl ir mes jau gana seniai galvojome apie veiklą šioje šalyje. Žinoma, tai bus rimtas žingsnis ir tolimesnei plėtrai į vidurio Europą“.

Bendrovė „Venipak“  — viena didžiausių greitųjų siuntų tarnybų Baltijos šalyse bendrai valdo apie dešimtadalį rinkos.