Nors Europos Sąjungos (ES) vadovai sutiko atidėti Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES terminą, tačiau ir toliau išlieka tikimybė, kad Britanija paliks Europos Sąjunga be jokio susitarimo, o tai stipriai apsunkins visų šalių prekybą su šia valstybe.

„Venipak“ atstovai sako, kad jeigu išsipildys „kietojo Brexit“ scenarijus, Jungtinė Karalystė taps trečiąja šalimi ES valstybėms ir bus pradėti taikyti dideli pokyčiai siunčiant ir gaunant siuntas.

„Pašto siuntų siuntimas būtų toks pats, kaip ir su bet kuria ne ES šalimi. Jeigu įvyks „Brexit“ be jokio susitarimo, tuomet siunčiamos siuntoms turėtų būti užpildomos muitinės deklaracijos, atsiras papildomi mokesčiai ir mokesčiai susiję su muitinės formalumais. Dėl visų šių priežasčių siuntos keliaus ilgiau, nes turės pereiti visas patikras“, – sako „Venipak” atstovai.

Eksportuojant prekes ir siunčiant siuntas bus reikalingi šie dokumentai ir bus įgyvendinti šie pakeitimai:

  1. Reikalingas EORI kodas
  2. Sąskaitą faktūra kartu su siunčiamomis prekėmis
  3. Muitinės tarpininkavimo sutartis
  4. Papildomi muitinės mokesčiai

EORI – tai Europos Bendrijoje unikalus kodas, kurį ekonominės veiklos vykdytojams ir kitiems asmenims suteikia valstybės narės muitinė. EORI kodas naudojamas ekonominės veiklos vykdytojams ir kitiems asmenims identifikuoti, jiems atliekant muitinės formalumus: įforminant importo, eksporto, tranzito muitinės procedūras, teikiant prašymus išduoti muitinės veiklos taisyklėmis numatytus leidimus ir pan. EORI registracijai reikalingus duomenis galima pateikti iki Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES datos  arba tuo metu, kai pirmą kartą pateikiama deklaracija ar prašymas priimti muitinės sprendimą.

Importuojant prekes ir gaunant siuntas bus reikalingi šie dokumentai ir bus įgyvendinti šie pakeitimai:

  1. Sąskaita faktūrą iš siuntėjo
  2. Muitinės tarpininkai iš gavėjo/kliento gali reikalauti pateikti papildomą dokumentą – klausimyną
  3. Papildomi muitines mokesčiai

Tai yra baziniai pakeitimai, kurie pradėtų galioti jeigu Didžioji Britanija išstotų iš Europos Sąjungos be jokio susitarimo. Dėl visų klausimų rekomenduojame kreiptis į mūsų konsultantus, kurie jums atsakys į visus svarbiausius klausimus susijusius su Jūsų prekių siuntimu ar prekių gavimu iš Didžiosios Britanijos.

Bendrovė „Venipak“ stebi situaciją ir yra pasiruošusi savo klientams suteikti visą reikiamą informaciją ir pagalbą, kad siuntų siuntimams ar gavimas nevėluotų bei būtų išvengta bet kokių nesusipratimų pildant dokumentus.