Tinkamas žymėjimas

Kiekviena pakuotė privalo turėti žymę, ant kurios būtų nurodyti siuntos duomenys ir pakuotę identifikuojantis brūkšninis kodas. Pakuotės žymės brūkšninis kodas daugelyje transportavimo grandinės taškų yra skenuojamas, todėl žymė turi būti kokybiška, kad būtų galima sklandžiai nuskenuoti ir pakuotė saugiai pasiektų savo adresatą.

Žymėjimui keliami reikalavimai
Reikalavimas   Tinkamas pavyzdys   Netinkamas pavyzdys

Pakuotės minimalus dydis turi būti toks, kad ant vienos iš jos plokštumų tilptų pakuotės žymė, kurios matmenys 100 mm iš 150 mm.

  foto   foto

Žymės spausdinamos tik naudojant Venipak on-line sistemą.

  foto   foto

Žymės spausdinamos tik 100 mm iš 150 mm dydžio.

   

Žymės spausdinamos ant lipdukinio popieriaus. Žymei užklijuoti negalima naudoti lipnios juostos, kadangi tada neįmanoma nuskaityti brūkšninį kodą.

  foto   foto

Žymės spausdinamos tik kokybišku spausdintuvu. Negalima spausdinti žymių, jei kasetėje baigiasi dažai (toneris), kadangi neįmanoma nuskaityti žymės brūkšninio kodo.

  foto   foto foto

Žymės klijuojamos tik ant pakuotės viršutinės dalies. Jei žymė bus užklijuota ant šono, pakuotę prieš nuskenuojant reikės vartyti taip, kad žymė atsidurtų viršuje.

  foto   foto

Žymės klijuojamos tiesiai ant pakuotės plokštumos – negalima lenkti žymės arba užklijuoti su raukšlėmis, kadangi bus neįmanoma nuskaityti kodo. Pakuotė privalo būti tokio dydžio, kad žymę būtų galima užklijuoti visu jos plotu nelenkiant.

  foto   foto

Ant pakuotės privalo būti tik viena nauja žymė – draudžiama palikti senas žymes. Nepakanka senas žymes perbraukti rašikliu ar kitaip pažeisti – jos privalo būti nuplėštos.

  foto   foto