Tinkamas pakavimas

Tinkama pakuotė yra tokia, kurios nepažeidus neįmanoma pasiekti ir sugadinti jos viduje esančios prekės ar vertybės. Pakuotė taip pat turi saugoti aplinką nuo jos turinio ar pačios pakuotės keliamo pavojaus.
Visos siunčiamos prekės ar vertybės privalo turėti išorinį įpakavimą (gofruoto kartono ar medinę dėžę, popierinį voką, plastikinį voką/maišą, gofruoto kartono tūtą). Tampri plėvelė, naudojama apsukti vertybę, nėra pakuotė.

Pakavimui keliami reikalavimai:
Reikalavimas   Tinkamas pavyzdys   Netinkamas pavyzdys

Dydis. Pakuotės minimalus dydis turi būti toks, kad ant vienos iš jos plokštumų tilptų pakuotės žymė, kurios matmenys 100 mm iš 150 mm. Maksimalus pakuotės (paletės) dydis yra 1200 mm iš 1000 mm ir iš 1700 mm.

Ant per mažo dydžio pakuotės blogai užklijuojama žymė, kurios nenuskaičius neįmanoma pakuotę transportuoti. Per didelė pakuotė netinka transportavimo technikai ir negali būti transportuojama.

Prekės ar vertybės negali kyšoti iš pakuotės.

  foto   foto

Svoris. Maksimalus pakuotės (paletės) svoris negali viršyti 700kg. Sunkesnės paletės turi būti performuojamos į kelias, kad neviršytų šio svorio.

Pakuotė turi būti tokio tvirtumo, kad paėmus už jos kraštų viduje esantis turinys neiškristų. Negalima į pakuotę krauti daugiau svorio nei ji atlaiko.

  foto   foto

Standumas. Pakavimui turi būti naudojamos tik naujos, tvirtos gofruoto kartono dėžės, vokai ar plastikiniai maišai. Pakuotė bus kraunama ant kitų pakuočių ir ant jos bus kraunamos kitos pakuotės, todėl jos kraštinės turi būti tvirtos, kad atlaikytų statinį krūvį ir nesubliūkštų.

Paletėje viena ant kitos sukrautos pakuotės turi būti standžios, kad viena kitos nesuspaustų ir nenuvirstų į šoną. Tam turi būti panaudotas privalomas kiekis tamprios plėvelės.

  foto foto foto   foto foto foto

Užpildymas. Pakuotės tuščios ertmės turi būti užpildytos pakavimo medžiaga (popieriumi, drožlėmis, vata, putplasčiu, oro burbulų plėvele). Jei pakuotės ertmės neužpildytos, viduje esantys daiktai judės, trinsis vienas į kitą, į pakuotės sieneles ir atsiras labai didelė tikimybė prekei sudužti, susigadinti. Viduje esantys daiktai neturi remtis į pakuotės sieneles.

  foto foto foto   foto

Sandarumas. Jei skysčiai siunčiami bakuose ar kituose specialiuose induose, užtikrinkite, kad indų kamščiai būtų su apsaugomis, t. y. nenuėmus apsaugų kamščiai neatsisuktų.

  foto foto   foto foto

Pakuotės užklijavimas. Gofruoto kartono dėžę būtina užklijuoti apjuosiant lipnia juosta per visą apimtį mažiausiai trijose vietose. Apvyniojus juostos per mažai, dėžė gali neišlaikyti viduje esančio turinio ir atsidaryti.

  foto   foto foto foto

Lipni juosta. Naudokite logotipinę lipnią juostą, kurios negali bet kas įsigyti be specialaus užsakymo.

  foto foto   foto foto